Tabák do vodní dýmky

Vodní dýmky jsou dnes stále oblíbenější a oblíbenější, což je zřejmě dáno nejen tím, že si vodní dýmku můžete vykouřit kdykoliv s přáteli, ale také nejrozmanitějšími příchutěmi tabáků do vodních dýmek. Tabáky do vodní dýmky si můžete pořídit na internetu v online obchodech nebo v trafice, kde ovšem ale budou mít jenom základní příchutě. Omezeni ve výběru budete rovněž v případě, že se rozhodnete si na vodní dýmku dojít do čajovny. Určitě je mnohem lepší a pohodlnější si připravit vodní dýmku v pohodlí svého domova, kde si do ní můžete nacpat naprosto jakoukoliv příchuť, jakou jen budete chtít. Vodní dýmky mají obecně dlouholetou tradici jako spojovatelé kolektivů, přičemž jejich příprava je jednoduchá a zvládne ji každý. Škodlivé látky, které jsou v kouři z vodní dýmky obsaženy, byste ale neměli podceňovat, neboť ve velkém množství vám mohou škodit. Na druhou stranu se ale nepředpokládá, že budete vodní dýmku kouřit denně a to tak hodně, že by vám kouř šel všemi tělesnými otvory. Vodní dýmka je vhodná jak pro nekuřáky, tak ženy. Těm se pocty z možnosti kouřit vodní dýmku dostalo až na počátku 19. století.

Kvalitní tabák do vodní dýmky

Kvalitu tabáku do vodní dýmky byste neměli podceňovat, protože jeho chuť a zpracování výrazně ovlivní váš prožitek z kouření. Nesázejte tedy na „zaručený“ tabák do vodní dýmky od Pepy z Horní Dolní, ale kupte si kvalitně zpracovaný kousek od značkového výrobce. Nejde tu o předvádění, že na t máte, ale o to, že špatně zpracovaný tabák by vám mohl ve vodní dýmce dělat neplechu. Například je důležité to, na jaké kousky je tabák nasekaný. Moc malé kousky mohou propadávat do těla vodní dýmky a kazit kouření, moc velké kousky potom nepůjdou dobře spálit. Obojí není nic moc příjemného. Další věcí je také to, jak silný tabák chcete, popřípadě kolik nikotinu v sobě bude mít. Pokud tabák projde propláchnutím, omyjí ho ve vodě a tím se vytrácí většina nikotinu a zároveň také chuti. Mnohem intenzivnější chuť a také silnější účinky vám zajistí nepropláchnutý tabák. Správně připravený tabák by neměl obsahovat nic jiného, než jemné nasekané listy. Určitě byste v něm neměli najít třeba kousky stonku nebo tlusté lístky.

Příchutě tabáku

Svůj tabák si můžete vybírat podle toho, od jaké značky je, nebo jakou příchuť kouře vám slibuje. Mezi nejoblíbenější příchutě tabáku do vodní dýmky rozhodně patří ovocné chutě, jako je například broskev, jahoda, jablko, švestka, višeň, pomeranč, meruňka, meloun, apod. Dopřát si můžete ale i exotické chutě dálek, jako jsou mangové tabáky, ananasové, citrusové nebo třeba guavové tabáky. Vaše vodárna vám ale může dopřát i klasické chutě vašich oblíbených nápojů a chutí, jako jsou cappuccino, vanilka, čokoláda, kola nebo máta. Na druhou stranu, proč neochutnat také něco netradičního, když si do vodárny můžete nacpat také tabák s příchutí jasmínu, kardamomu, růže nebo žvýkačky? Záleží jen na vás, jakou chuť chcete ochutnat, přičemž svoji sbírku můžete pravidelně obměňovat. Na trhu se nachází opravdu velký počet nejrůznějších příchutí tabáku, takže se nemusíte obávat, že byste si nevybrali.

Co může chuť tabáku kazit

Při používání vodní dýmky byste si určitě měli dávat pozor na pár věcí, abyste si zajistili co nejlepší zážitek při kouření. Například při delším kouření se může stát, že kouř bude chutnat divně a mít jakoby „ocas“, v takovém případě je dobré vyfouknout jednu dávku kouře zpátky do vodní dýmky, aby z ní zmizel kouř. Podobně není dobré nechávat vodní dýmku dlouho bez potáhnutí, protože potom by se mohlo stát, že uhlík vám bude připalovat tabák, který pak bude chutnat hrozně. V takovém případě je nutné sundat uhlík a nějakou chvíli počkat, abyste viděli, jestli se vám tabák zase ochladí a nebude kouřit. Potom můžete uhlík zase vrátit a pokračovat. V opačném případě je nutné tabák vyměnit. Kouř vám samozřejmě také nemusí chutnat tak, jak byste očekávali, proto, že vodní dýmka je zanesená nebo špatně vyčištěná. Určitě se o svou vodní dýmku nezapomeňte pečlivě starat.